Return to site

Finał Projektu De-kadencja - debata ekspertów

Serdecznie zapraszamy na otwartą debatę projektu De-kadencja na temat zjawiska "wędrujących polityków". W marcowy wtorek wspólnie z ekspertami, których zaprosiliśmy chcemy zastanowić się kim właściwie są "wędrujący politycy", czy stanowią rzeczywisty problem dla polskie życia politycznego oraz jaki mamy na to wszystko wpływ jako wyborcy.

O wędrujących politykach będą z nami rozmawiać:

- prof. UE dr hab. Bartłomiej Nowotarski

Prawnik, konstytucjonalista, specjalizuje się w procesach demokratyzacji państw, ze szczególnym uwzględnieniem szans krajów muzułmańskich. Jest ekspertem Instytutu Spraw Publicznych, Europejskiego Centrum Solidarności, członkiem German Marshall Fund oraz współzałożycielem polskiego Instytutu Studiów nad Islamem i Stowarzyszenia Wiedzy Obywatelskiej. W latach 1994-98 wiceprezydent miasta Wrocławia oraz przez 12 lat radny tego miasta.

- Józef Pinior

Polski polityk i nauczyciel akademicki, działacz opozycji w PRL, od 2004 do 2009 poseł do Parlamentu Europejskiego, senator VIII kadencji w latach 2011-2015. W 1980 r. organizował struktury NSZZ „Solidarność” na Dolnym Śląsku, w 1981 r. został wybrany na członka zarządu regionu i rzecznika finansowego. Zasłynął podjęciem 80 mln zł z konta związku 3 grudnia 1981 r. i uratowaniem tych pieniędzy przed zajęciem przez władze komunistyczne.

Raport na temat "wędrujących polityków", który jest punktem wyjścia do dyskusji można pobrać z naszej strony internetowe: http://dekadencja.strikingly.com/blog/raport-na-temat-zjawiska-wedrujacych-politykow

Debata odbędzie się we wtorek, 22 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym, (Budynek A, sala 101 A, ul. Komandorska 118-120. Spotkanie potrwa w godz. 17.00 – 18.30.

Poniżej przedstawiamy ramowy program spotkania:

17:00 – 17:10 Przywitanie gości i publiczności, krótki wstęp – projekt De-kadencja

17:10 – 18:00 Dyskusja na temat zjawiska „wędrujących polityków”
- Kim są „wędrujący politycy”?
- Konsekwencje opuszczania stanowisk przez polityków przed upływem kadencji
- Jak obywatele mogą reagować na tę sytuacje?

18:00 – 18:15 Pytania publiczności

18:15 – 18:30 Ogłoszenie wyników konkursu De-kadencja z zakresu wiedzy o społeczeństwie i strażnictwie obywatelskim dla licealistów i wręczenie nagród

 

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly